Przełęcz Dukla- Glinik Gorlice 5-5 (3-4)

Przełęcz: Bazan (46’ Nowak)- Ożga (46’ Mikos), Bożętka, Kmiecik, Fornal (46’ J.Gonet)- Soliński (46’ Walczak), Śliwiński, Mielech, Nikody (70’ Mormol), Zięba (46’ Koncewicz)- Pernal (70’ Delimat)

3-4 Glinik 42’ (karny)

4-4 Mielech 64’

5-4 Koncewicz 71’

5-5 Glinik 89’

Przełęcz rozegrała już trzeci mecz kontrolny, przygotowujący drużynę do rundy wiosennej. Po zwycięstwie nad Wisłokiem Strzyżów (1-0) i remisie z Czarnymi Jasło (2-2), tym razem przeciwnikiem beniaminka IV ligi był wicelider nowosądeckiej klasy okręgowej.

W wyjściowym składzie Przełęczy pojawił się młody bramkarz Mateusz Bazan, który w ubiegłym roku trenował z dukielską drużyną. Podstawowy skład zasilili zdolni juniorzy Bożętka i Zięba, a także piłkarze rezerw, Ożga i Fornal. W środku pomocy zagrał Paweł Mielech, który prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ponownie zostanie graczem Przełęczy. Goście szybko objęli prowadzenie, bo już w  7 minucie napastnik gości wygrał pojedynek sam na sam z Bazanem. Do remisu szybko doprowadził Artur Pernal, wykorzystując ładne podanie z głębi pola i skutecznie lobując bramkarza. W 20 i 25 minucie błędy dukielskiej defensywy sprawiły, że Bazan po raz drugi i trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Kontaktowego gola zdobył Łukasz Śliwiński, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Pernalu. Do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec Przełęczy w rundzie jesiennej, pokonując bramkarza gości w podobny sposób, jak przy pierwszym golu. Pięknym podaniem w tej sytuacji popisał się Rafał Nikody. Jeszcze przed przerwą Glinik wyszedł na prowadzenie, wykorzystując „jedenastkę” po faulu Bazana.

Po przerwie na boisku pojawili się m.in. Mirosław Nowak oraz Jacek Koncewicz. Przewagę w posiadaniu piłki osiągnęli zawodnicy z Gorlic, ale przez długi czas niewiele z tego wynikało. W drugiej połowie nastąpiło skonsolidowanie szeregów obronnych, przez co Glinik nie stwarzał sobie tylu okazji co w pierwszej części gry. W 65 minucie na listę strzelców wpisał się Mielech, wieńcząc akcję rozegraną na małej przestrzeni. Po chwili na placu gry pojawił się Kamil Delimat i już przy pierwszym kontakcie z piłką zaliczył asystę, a gola zdobył Jacek Koncewicz. Glinik miał swoją okazję z rzutu wolnego, ale piękną interwencją popisał się Nowak, wybijając piłkę lecącą w samo okienko bramki. Minutę przed końcem goście ustalili wynik spotkania, zdobywając bramkę po mocnym uderzeniu z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki Nowaka.

Spotkanie było efektywne, nie ze względu na ilość strzelonych goli, ale na możliwość różnych wariantów gry z poszczególnymi zawodnikami.

Już w środę kolejny mecz, z Karpatami Klimkówka o godzinie 18.00, a w sobotę, 23 lutego formę Przełęczy sprawdzi Kotwica Korczyna.